Sărbătoare la Institutul Teologic Penticostal





Duminică, 21 iunie, în amfiteatrul noului campus al Institutului Teologic Penticostal, a avut loc festivitatea de absolvire a promoției 2026 a programelor de licență și de masterat.
Cei 80 de absolvenți au fost sărbătoriți alături de cadrele didactice și de familiile lor, într-o atmosferă de bucurie și recunoștință față de Dumnezeu.
În cadrul acestui eveniment au adresat câte un cuvânt de mulțumire Samuel Pap și Denis Mureșan, în calitate de reprezentanți ai studenților programului de licență, precum și Florin Onea, în calitate de reprezentant al studenților programului de masterat. Mesajul principal a fost rostit de pastorul Luigi Mițoi.
Tot în acest cadru festiv a avut loc și reîntâlnirea promoției 1992–1996. Cu acest prilej, pastorul Marius Govor a transmis un scurt mesaj în calitate de reprezentant al acestei generații de absolvenți.
Anul 2026 este un an în care ne amintim de credincioșia lui Dumnezeu și de modul în care El a purtat de grijă școlii noastre. În luna octombrie se împlinesc 50 de ani de la înființarea Seminarului Teologic Penticostal. De-a lungul acestui an universitar au fost organizate mai multe evenimente dedicate acestui jubileu, împreună cu actualii studenți, iar în 22 și 23 octombrie vom celebra împlinirea a 50 de ani de existență a Institutului Teologic Penticostal.
Îi mulțumim lui Dumnezeu pentru acești ani de formare teologică și spirituală și ne rugăm ca absolvenții acestei promoții să ducă mai departe, cu dedicare și integritate, Evanghelia Domnului nostru Isus Hristos.






