Felicitări frate președinte!



🫶Mandru de tine, tata.
🏅După ce, în anul 2000, a fost decorat de Președintele României din acea vreme, iar în anul 2016 a primit titlul de Cetățean de Onoare al municipiului Arad, astăzi tatăl meu a fost onorat cu titlul de Cetățean de Onoare al județului Arad.
🙏Sunt profund recunoscător lui Dumnezeu pentru moștenirea pe care tatãl meu o lasă în urmă. Timp de peste 40 de ani, a slujit cu devotament ca pastor, dar influența lui a depășit zidurile bisericii. Prin tot ceea ce a făcut, a fost un promotor al binelui comun, un om care a adus lumină, echilibru și speranță în societate.
🔥A fost păstor de suflete, dar și o voce pentru valorile creștine în spațiul public. A iubit oamenii, a ridicat generații, a modelat caractere.
Te prețuim mult, Tati Luțu! 🤗
Oti Tipei






