La mulți ani buni și rodnici frate Blocău!

Frate Florin, Dumnezeu te-a chemat la mântuire, la viață, la lumină.
Frate Florin, Dumnezeu te-a chemat la slujire, te-a pus într-un loc minunat, de unde poți arăta multora că Dumnezeu este viu!
Frate Florin, bunul Dumnezeu te-a învrednicit sa intri în procesul de pregatire…să nu dai înapoi niciodată!
La multi ani, alături de familie! Cu Dumnezeu înainte până la capat, până în cer!
Cu dragoste, Ciprian Bârsan






