Vreau să mulțumesc din toată inima Domnului pentru călăuzirea și ajutorul dat atât în organizarea cât și în desfășurarea Convenției Bisericilor Creștine Penticostale Române din Australia & NZ din Melbourne 2018.



Vreau să mulțumesc din toată inima Domnului pentru călăuzirea și ajutorul dat atât în organizarea cât și în desfășurarea Convenției Bisericilor Creștine Penticostale Române din Australia & NZ din Melbourne 2018.
Slăvit să fie Numele Lui!
Mulțumesc Bisericii Philadelphia Melbourne,comitetului/comisiei,echipei pastorale(slujitorilor ordinați),fraților și surorilor.Cuvinte de apreciere formațiilor:corului (dirijor Lilly Copocean),fanfarei(dirijor Adrian Bordea),orchestrei(dirijor Tabita Iurescu),grup tineri (dirijor Carmen Spătaru),grupelor de copii,Grupului de închinare Philadelphia (dirijor Dan Spătaru),sound sistem,lui Vass Porumb pt.pozele profesionale,celor de la ordine,parcare,bucatarie,etc.Mulțumesc Bisericilor din Australia și NZ,pastorilor și delegaților ,cât tuturor fraților și surorilor prezenți la acest eveniment deosebit de important.Rugaciunile d-voastră au ajutat enorm de mult.Biruința este a Domnului!
Mulțumesc invitaților :
Pastor Luigi Mițoi – (Betania Chicago)/Pastor Avram Berghiano – (Agape Portland)/Pastor Cînpean Vasile -(Philadelphia Portland)
The Messengers / George Horga Jr.
Celor de la Seminarii vineri / sâmbăta :Ștefan Tohatan(Happy Valley Phoenix)/Daniel Bujeniță(Speranța Cluj)/Rodica Volintiru (Vancouver Canada)
Nu în ultimul rând mulțumesc familiei mele pentru tot sprijinul acordat și îngăduință de care au dat dovadă în acest timp în care am organizat Convenția:Marinela,Denis,Alina & Sarah,Edy,Raul.Sunteți o binecuvântare pentru mine!
Din toată inima,cu tot dragul,Gabi Izsak
Pastor coordonator “Philadelphia”Melbourne,AU






